Uchwała Nr LVII/439/10 Rady Miejskiej w Zalewie z dnia 30 czerwca 2010r. w sprawie: dokonania zmian w Uchwale Nr XXVI/188/08 Rady Miejskiej w Zalewie z dnia 25 kwietnia 2008 roku w sprawie przyjęcia Planu Odnowy Miejscowości Urowo na lata 2008-2014.

 

Uchwała Nr LVII/439/10

Rady Miejskiej w Zalewie

z dnia 30 czerwca 2010r.

 

 

w sprawie: dokonania zmian w Uchwale Nr XXVI/188/08 Rady Miejskiej w Zalewie            z dnia 25 kwietnia 2008 roku w sprawie przyjęcia Planu Odnowy Miejscowości Urowo na lata 2008-2014.

 

 

Na podstawie art. 18 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990r. o samorządzie gminnym.(Jednolity tekst: Dz.U. z 201r. Nr 142, poz. 1591 z późn. zm.) – Rada Miejska              w Zalewie uchwala, co następuje:

 

§ 1.

W treści załącznika do Uchwały Nr XXVI/188/08 Rady Miejskiej w Zalewie z dnia                   25 kwietnia 2008 roku w sprawie przyjęcia Planu Odnowy Miejscowości Urowo na lata 2008-2014 zmienionej Uchwałą Nr XXXVIII/295/09 Rady Miejskiej w Zalewie z dnia 27 lutego 2009r. oraz Uchwałą Nr XLIV/345/09 Rady Miejskiej w Zalewie z dnia 30 lipca 2009r. dodaje się,  po dotychczasowych postanowieniach załącznika punkt V. w następującym brzmieniu:

 

V. OPIS I CHARAKTERYSTYKA OBSZARÓW O SZCZEGÓLNYM ZNACZENIU DLA ZASPOKOJENIA POTRZEB MIESZKAŃCÓW, SPRZYJAJĄCYCH NAWIĄZYWANIU KONTAKTÓW SPOŁECZNYCH, ZE WZGLĘDU NA ICH POŁOŻENIE ORAZ CECHY FUNKCJONALNO – PRZESTRZENNE, W SZCZEGÓLNOŚCI POPRZEZ ODNAWIANIE LUB BUDOWĘ PLACÓW PARKINGOWYCH, CHODNIKÓW LUB OŚWIETLENIA ULICZNEGO.

 

Opisane w Planie Odnowy Miejscowości przedsięwzięcia są odpowiedzią na niektóre problemy miejscowości, w tym na brak uporządkowania lub zagospodarowania niektórych obszarów przestrzeni publicznej.

Obszar o szczególnym znaczeniu dla zaspokojenia potrzeb mieszkańców, sprzyjający nawiązywaniu kontaktów społecznych ze względu na ich położenie oraz cechy funkcjonalno-przestrzenne w miejscowości Urowo  to w szczególności teren centrum tej miejscowości oraz obszary pełniące szczególne funkcje społeczne i kulturalne, w szczególności: świetlica wiejska, ochotnicza staż pożarna, boisko wiejskie, sklep.  Wszystkie te obszary są zlokalizowane w zwartej zabudowie wiejskiej, a większość z nich  stanowi również przestrzeń publiczną, której  właścicielem jest Gmina Zalewo.

Utrzymanie w należytym stanie technicznym i estetycznym centralnego terenu miejscowości/ wsi, stworzenie miejsc spotkań mieszkańców w celu odpoczynku, rekreacji, utrzymanie w należytym stanie znajdujących się tam obiektów stanowi cel nadrzędny zarówno dla mieszkańców danej miejscowości, jak i władz samorządowych. Budowa, przebudowa czy remont centrum miejscowości poza podniesieniem jego walorów estetycznych, wywoła w mieszkańcach  chęć dążenia do poprawy wizerunku ich otoczenia.

Możliwość realizacji zaplanowanych w Planie zadań na pewno wzmocni rolę centrum miejscowości/wsi jako przestrzeni, w której odbywają się spotkania mieszkańców, zwiększy atrakcyjność miejscowości poprzez zagospodarowanie przestrzeni publicznej, a także umożliwi kreowanie atrakcyjności turystycznej miejscowości. Ponadto wybudowana infrastruktura publiczna będzie służyła nie tylko lokalnej społeczności, ale i turystom odwiedzającym tereny Gminy Zalewo.”

 

§ 2.

Wykonanie uchwały powierza się Burmistrzowi Zalewa.

 

§ 3.

Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia i podlega ogłoszeniu w sposób zwyczajowy przyjęty na terenie gminy Zalewo





Informacja pochodzi z Biuletynu Informacji Publicznej Gminy Zalewo
http://www.zalewo.f117.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.zalewo.f117.pl/modules.php?name=Sections&op=viewarticle&artid=2316